Multibrandový e-shop s outdoorovou & street módou

ALPINE PRO, a.s.
11/2021
Navštívit projekt

Sporttown.cz je multibrandová platforma pro koncové zákazníky, vznikající pod taktovkou úspěšného výrobce ALPINE PRO. Na Sporttownu najdete výběr kvalitní módy napříč značkami, která uspokojí nároky na funkčnost a design.

Kdo je Sporttown

Za projektem stojí tým společnosti ALPINE PRO, který si do projektu přináší dlouholetou zkušenost z módního oboru. Sporttown je multibrandová platforma s cílem nabídnout průřez toho nejlepšího, co funkční móda nabízí.

Co bylo naším úkolem

Ve výběrovém řízení klient hledal řešení, které bude možné během krátké doby implementovat, ale zároveň dokáže v budoucnu pokrýt individuální funkční požadavky, které jsou s prodejem módy spojené. Dalším must-have požadavkem byla stabilita systému při široké produktové nabídce a rychle rostoucí návštěvnosti. Podmínkou byla také integrace na ERP systém MS NAV, ve kterém klient spravuje většinu dat.

Velikostní varianty jsou prezentované v rámci jedné stránky. Uživatel má přehled také o dalších barvách produktu.
Košík obsahuje jen nejnutnější údaje a je očištěný o všechny rušivé prvky.
Uživatel v katalogu může filtrovat podle řady parametrů, ceny a značky.

10 týdnů na vývoj e-shopu & integraci ERP

Klient věnoval výběrovému řízení velké úsilí a už před finálním výběrem jsme detailně řešili, jak skloubíme jednotlivé kroky od grafiky až po integraci, aby se vše stihlo včas. V rámci grafické podoby jsme rychle našli společnou řeč, a poté už byl čas začít vyvíjet. Na vývoj e-shopu včetně složité integrace s ERP a implementace produktového katalogu ePim jsme měli necelých 10 týdnů. Krátký termín vyžadoval paralelní zapojení vývojářů frontendu, funkčností i integrací.

Výzvou v rámci integrace přes integrační platformu dirigos byla transformace produktových dat. Zatímco MS NAV, který klient využívá, spravuje data ve struktuře určené primárně pro výrobu, tak v rámci online prodeje jsme chtěli data strukturovat a prezentovat odlišně. Propojená produktová data jsme tak v rámci integrace rozdělili na jednotlivé produkty podle barev, a tyto produkty jsme mezi sebou v rámci produktové stránky provázali pro lepší orientaci zákazníka.

4 Týdny
Předimplementační analýza
4 Týdny
Příprava grafických návrhů
10 Týdnů
Vývoj e-shopu & integrace
11/2021
Spuštění první verze celého projektu
PRŮBĚŽNĚ
Vývoj nekritických částí projektu
Velkou roli při rozhodování hrají recenze od zákazníků.
Recenze lze přidávat přímo z produktové stránky. Jméno uživatele je vždy anonymizované.
Zákazník má na výběr z doručení na výdejní místa od několika poskytovatelů, stejně jako doručení na adresu.

Tímto bych chtěl poděkovat firmě emorfiq, zejména Matějovi Mrázkovi a Pepovi Bergerovi, za úspěšné zvládnutí time managementu a celkově projektu B2C, spuštěném na doméně sporttown.cz. Projekt byl spouštěn v předvánočním a pro on-line business hektickém období, o to více zde hrála roli profesionalita a zkušenosti dodavatelské společnosti. 

Těším se na další spolupráci.

Daniel Kučera
projektový manager ALPINE PRO

I s vámi můžeme vytvořit něco skvělého

emorfiq skvěle slouží velkým i menším firmám, a hlavně roste spolu s jejich businessem. Jakmile jednou váš online prodej jede na emorfiq, nemusíte se obávat, že budete muset systém znovu měnit. A nebudete ho muset vyměnit, ani když přijdou nové verze technologí, na kterých emorfiq běží. emorfiq vás podpoří i v růstu na zahraničních trzích, při propojování na marketplaces, ale i v kombinaci B2B a B2C.