KALAS: e-commerce řešení s širokou funkcionalitou & prodejem do celého světa

KALAS Sportswear
01/2024
Navštívit projekt

Značku KALAS zná cyklistická komunita bez nadsázky po celém světě. Se svým precizně designovaným a ušitým oblečení dosahuje úspěchů po celém světě, její oblečení vozí řada profesionálních i hobby týmů.

Cílem našeho společného projektu nebylo nic menšího, než vytvoření kompletního e-commerce řešení pro všechny zákazníky v B2C i B2B. Projekt to byl od začátku ambiciózní, kromě konsolidace řady systémů byl velký důraz kladený také na vizuální podobu. O drátěné modely se postaral CRO expert Ondra Ilinčev, design následně vznikal v dílně Emorfiqu.

Hlavní úkol: propojit roztříštěné systémy do funkčního celku

"Ale u nás je to se systémy vážně složité", upozorňoval nás klient na jedné z prvních schůzek. A měl pravdu. E-commerce řešení je pro KALAS stěžejním opěrným bodem pro řadu aktivit a se systémy Emorfiq pracuje ve firmě nemalý počet lidí. Nedílnou součástí je robustní datová integrace s ERP systémem, která umožňuje spravovat data vždy z toho systému, kde to dává největší smysl.

Využití produktů Emorfiq naplno

V celém projektu hrajou důležitou roli všechny 3 produkty Emorfiqu. Většina produktových dat je spravována v produktovém katalogu ePim, odkud jsou distribuována do eSales řešení pro jednotlivé trhy. O datovou integraci mezi interními i externími systémy se stará integrační platforma Dirigos.

Důraz na ergonomii nákupního procesu

Kvalitní návrh UX & designu pro novou generaci e-commerce řešení byl v projektu samostatnou disciplínou. Kvalitně zpracovaný a uchopený brand dával projektu pevný základ, doplňovala jej expertýza interních i externích konzultantů a vše završil design z dílny Emorfiqu. Výsledkem je inovativní, ale zároveň brandově pevně ukotvené řešení, které hledalo inspiraci především u světové konkurence.

Kategorie i produktová karta jsou přizpůsobené klíčovým vlastnostem sortimentu a kladou důraz na designovou čistotu.
Produktová stránka spojuje designové přednosti produktu s klíčovými informacemi & funkčními parametry.
Produktový popis podrobně popisuje každý produktový prvek a dává zákazníkům detailní představu o produktu.
Přehledný nákupní proces je zakončen platbou přes platební bránu přímo v prostředí e-shopu.

Prodej produktů s designem dle přání zákazníka jako samostatná disciplína

Klíčovou součástí aktivit firmy je výroba oblečení ve vlastním designu dle přání zákazníka. Úkolem e-shopu v této části je představení jak předností produktu, tak spojených služeb. Za tímto účelem vznikla na e-shopu zcela samostatná cílová stránka (landing page) věnovaná oblečení designovanému na míru.

Zákazníci mohou nahlédnout do celého procesu vzniku jejich nového oblečení, krok za krokem. Výběr správné velikosti, příprava designu i následné doručení - ovše se postarají odborníci na straně KALAS.
Zákazníci mohou i ve vlastním designu vybírat z široké škály produktů různého střihu a cenové úrovně.
Obsah produktové stránky představuje produkt a směřuje zákazníka k zaslání poptávky.
Přímo ze stránky zákazník pošle poptávku, na kterou poté reaguje obchodní zástupce a provádí zákazníka procesem návrhu a výroby.

Jasný směr, který přináší úspěch

Za dobu spolupráce jsme poznali, že pro KALAS neexistují kompromisy. Firma má jasný směr, silný produkt a unikátní přístup ke svým zákazníkům. A úspěch na sebe nenechává dlouho čekat, oblečení od KALAS obléká i mnohonásobný mistr světa a jedna z nejvýraznějších osobností současné cyklistiky Mathieu van der Poel, potažmo celý jeho tým Alpecin-Deceuninck.

Oblečení od KALAS vozí řada profi i hobby cyklistických týmů.
Oblečení od KALAS vozí řada profi i hobby cyklistických týmů.

I s vámi můžeme vytvořit něco skvělého

Emorfiq skvěle slouží velkým i menším firmám, a hlavně roste spolu s jejich businessem. Jakmile jednou váš online prodej jede na Emorfiq, nemusíte se obávat, že budete muset systém znovu měnit. A nebudete ho muset vyměnit, ani když přijdou nové verze technologí, na kterých Emorfiq běží. Emorfiq vás podpoří i v růstu na zahraničních trzích, při propojování na marketplaces, ale i v kombinaci B2B a B2C.